Децата от вокалната група и мажоретният състав откриха концерта, след което учениците от VI - ти клас, облечени в народни носии, направиха автентична възстановка на българските коледни традиции. Под формата на театрален етюд, те представиха как са се празнували Бъдни вечер и коледуването от старите българи. А хорото, което извиха момичетата от група "Венети" още повече подсили автентичността на представянето. След този жест към българския фолклор, дойде и редът на участниците от XI - те класове, които заложиха на шоуто. Скечовете им, обединени в сюжета на импровизирано телевизионно студио, демонстрираха актьорския талант на участниците, които накараха цялата зала да се смее на непринудените им импровизации. Накрая дядо Коледа и Снежанка разчупиха питката с късмети за всички класове. И сред смеха от закачливите късмети, които се четяха на глас, всеки си направи сериозната равносметка, че най - големият изтеглен късмет всъщност е човекът до нас в тази зала. Било то съученик, учител, директор....Всички и всичко, което Коледа превръща в незабравимо състояние на духа!

Весела Коледа и щастлива Нова година!

Благодарим на участниците и техните ръководители за вълнуващия празник!