План за възстановяване и устойчивост

Номер и наименование на проекта:BG-RRP-1.015-0942„Изграждане на училищна STEM среда в СУ „Св. Климент Охридски“, Костенец“

Кратко описание и цели на проекта:Изграждане на училищна STEM среда и високотехнологични оборудвани и свързани класни стаи (ВОСКС)в СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Костенец, чрез осигуряване на физическа среда, техническо оборудване и обзавеждане, с оглед създаване на интегрирана учебна среда от ново поколение, която да поощри и подкрепи образователните иновации в обучението и преподаването в сферата на STEM и да се повиши интересът към науките и научните изследвания у учениците.

Краен получател:СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Костенец

Обща стойност: 272 476.97лв., от които 272 476.97лв.
безвъзмездно финансиране.

Начало:
13.08.2024 г.

Край: 31.05.2026 г.

14.11.2022г

Национална програма „Изграждане на училищна STEM среда” има за цел да повиши интереса на учениците и техните постижения в областта на науките и технологиите, като подкрепи създаването на училищни центрове с фокус върху STEM. Те ще предоставят всички необходими условия за провеждането на съвременно и качествено STEM обучение в училище.

В последните години различни фолклорни състави в СОУ "Св. Климент Охридски" под ръководството на преподавателя по музика Юлиян Одажиян участват във фолклорния фестивал "Орфеево изворче", провеждащ се ежегодно в град Стара Загора.

В края на миналата седмица групата за автентичен фолклор успя да спечели не само призовото първо място, но и множество почетни грамоти, сред които и специална такава за "Орфеева дарба".

Изложба на Александра Попова от XI Б клас