Разбира се, най- трогателни бяха изпълненията на първолаците, които още с първата си изява демонстрираха своя рецитаторски и певчески талант пред публиката. Това тяхно изпълнение беше възнаградено с прочувствено поздравително слово от името на техните родители, отправено от г- н Александър Стаменов.

Както винаги и сега, този ден носеше вълнуващото усещане за начало и край. За началото на есента. И краят на лятото. За двата красиви сезона с житейска символика, вплетени в едно. Ръка за ръка. Така, както учениците от дванадесети клас и първолаците ръка за ръка прекрачиха прага на училището. Едните за последен, другите – за първи път. Едните, за да открият, другите – за да ПРЕоткрият красотата на училищния живот, в който сезоните идват и си отиват, но остава „добрата памет“ от светли дни като този.