церемония пред бюст- паметника на свети Климент Охридски г - жа Захаринка Кусарова - директор на училището, в присъствието на г - н Йордан Ангелов - кмет на община Костенец и г - жа Маргарита Минчева - зам. - кмет, родители и ученици, сподели радостта си, че завършват 58 ученици, от които 26 са с отличен успех от дипломата, като 9 са пълните отличници и 17 непълните. А успехът им по класове е: XII А клас - отличен 5.52, XII Б клас - мн. добър 5.21 и XII В клас - мн. добър 5.31. Випускът завършва и с впечатляващи резултати на ДЗИ. Първо ДЗИ по БЕЛ (57 ученици) - със среден успех  мн. добър 4.68, което е с 10 точки над средните за страната и София област - това е най- добрият резултат на зрелостници до момента! Английски език (20 ученици) - мн. добър 4.58, Философия (22 ученици) - добър 4.49, ИТ (2 ученици) - мн. добър 4.86  - с 22 т. над средните показатели за страната, Предприемачество (12 ученици) - мн. добър 4.84 - 10 т. над средните резултати за страната и региона, Немски език (1 ученик) - мн. добър 5.23. С гордост бяха отличени резултатите от ДЗИ на учениците: Кристин Иванова  - с 6.00 по БЕЛ и 5.52 по АЕ. Деян Здравков: БЕЛ - отличен 5.75 и АЕ - отличен 5.80 и Габриела Христова: БЕЛ - отличен 5.70 и АЕ - отличен 5.59. В историята на училището записва своето име Дея Бандрова, която в две поредни години - в XI и XII клас  - достига до Национален кръг на олимпиадите по ГИ и БЕЛ. Сред незабравимите имена остава и това на Иван Танев, който има отличен резултат по БЕЛ и талант да рисува по начин, докосващ  сетивата и душата в прекрасните училищни изложби с негови картини. Отличниците получиха златни и сребърни медали, придружени от благодарствени писма до родителите. Г - н Йордан Ангелов също насърчи зрелостниците с поздравително слово и почетни значки от община Костенец....

А накрая, когато тържествената церемония отшумя, сред тишината на двора остана само ехото от лястовиците, които отлитат, но винаги се завръщат обратно в родните гнезда под стряхата на училището... Точно, както и това поредно ято деца, отлетяло надалече и високо с крилете на мечтите!