Той е незабравим, независимо дали си ученик, учител или родител. И дори конкретни черти от деня да избледняват с времето, усещането за празник на духа и младостта, вълнението и надеждата от новото начало остават докрай. Такъв ще остане и днешният Първи учебен ден в СУ „Св. Климент Охридски“. Старият ръчен звънец , който прозвуча с ехото на петдесетлетната ни училищна история, събра под националния флаг ученици, учители, директори и гости за тържествено откриване на новата учебна година. Гости на празника бяха кметът на Община Костенец - г- н Йордан Ангелов и екипът му, както и г- жа Росица Иванова - директор на Регионално управление на образованието за София област. Директорът на училището – г -жа Захаринка Кусарова и всеки един от гостите успя с речите си да изрази големите надежди, с които посреща този ден. Надежди, основаващи се на високите образователни резултати постигнати от нашите зрелостници на държавните изпити и техният прием в престижни висши учебни заведения. Последва въздействащ рецитал на Театрално студио „Георги Русев“, което отново докосна най- съкровените струни на националните ни чувства с поетични слова. ДФ „Вайялет“ и Мажоретният състав заплениха с магията на танците си. А гвоздеят на програмата, разбира се, бяха първолаците със своята очарователна невинност и трогателно старание, докато рецитират стихчета. След тържествената програма за финал г- жа Кусарова, г- жа Иванова и г- н Ангелов прерязаха лентата на новооткритата помощна сграда, изпълняваща функциите на STEM център с 4 модерно оборудвани и аранжирани кабинети, предназначени за интерактивно обучение по информационни технологии и математика. Но това е само началото. А най- хубавото тепърва предстои – отварянето на новите спортни площадки и стадион на училището! Още един щрих, допълващ вълнуващия старт на учебната година.

Да ни е честита!