Недялко Йорданов

"Ден без усмивка е един изгубен ден." Под този надслов - мисъл на Чарли Чаплин, днес в актовата зала на училището клубовете по Националната програма за изкуства и спорт 2022 / 23 г. направиха своята представителна изява. Гости на представянето бяха г - н Йордан Ангелов - кмет на Община Костенец и служители на общинска администрация, учителите и ръководството на училището, родители и ученици. И денят им не беше изгубен, защото имаха повод за много искрени усмивки, гледайки програмата, подготвена от Театрално студио "Г. Русев", вокалната група и мажоретният състав на училището с ръководители: г - жа Марияна Петрова, г - н Борислав Паунов и г - жа Добромира Пенчева. Представлението започна с песните и танците на вокалната група и мажоретният състав, които подготвиха настроението на аудиторията за шоуто на комиците от театралното студио. А те наистина направиха истинско шоу със серия от скечове, в които с много чувство за импровизация и хумор разсмяха малки и големи. Учениците - актьори се сменяха - кой от кой по - забавен, с шеметно темпо на преминаване в шаржовите образи, сценичните костюми и играта. Всеки следващ скеч покачваше градуса на настроението и силата на смеха и аплодисментите в залата. На финала заедно с усмивките по лицата се появи и онзи издаен блясък на очите, предизвикан от трогателно красивите думи, с които театралната трупа се раздели със своите актьори - зрелостници, завършващи училище: Ниа Хаджийска, Димитър Кацаров, Емили Стоичкова и Станислав Хрисчев. Думи, които показаха, че всичко, което видяхме, е толкова истинско, защото се прави с голямо сърце и душа. След това усмивките отново грейнаха в снимките за спомен...И макар навън да беше мрачно, в залата стана слънчево. Защото смехът е слънцето, което пропъжда зимата от лицето на човек!

Благодарим за смеха и слънчевото настроение, което ни подарихте!