Неизвестен автор

Всяка последна сряда от февруари се отбелязва Световният ден против тормоза в училище, известен като „Ден на розовата фланелка“. Той символизира неприемането на тормоза и насилието в училище. За първи път „Денят на розовата фланелка“ е проведен през 2007 година като протест, организиран

от двама ученици – Дейвид Шепърд и Травис Прайс. Те се обличат в розово, за да изразят своята позиция срещу тормоза в училище.

След толкова години един от най- големите нерешени проблеми на съвременния тормоз е, че има твърде много странични наблюдатели, които избират да не правят нищо. А според Националната статистика, когато се намесят странични наблюдатели, тормозът спира в рамките на 10 секунди…

Вярваме, че тези 10 секунди са постижими, за да се превърне безразличието в морална позиция. По тази причина днес училището ни организира мероприятия, имащи за цел не само да се справят с тормоза, но и с другия не по- малък проблем – безучастното отношение. Затова всички ученици участваха в символичното изпращане на позитивни послания, изписани върху балони, които всеки клас пусна в небето. Във фоайето на 2 – ри етаж и във всяка класна стая бяха разлепени мисли срещу тормоза. Ученици облякоха розови фланелки в знак на солидарност с каузата. А след часовете се проведе дискусия на кръгла маса с участието на представители от всички класове, ръководството и психологът на училището. Бяха поставени и обсъдени много сериозни въпроси по наболелите проблеми. След които пак ще има усмивки…Ала вече всеки ще знае, че болката ни може да е причина за нечий смях, но смехът ни никога няма да е причина за нечия болка. Защото всеки някой ден ще порасне и ще бъде важен за другия!