Учениците бяха посрещнати и разведени да разгледат сградата на законодателния орган, след което присъстваха на парламентарно заседание. Настанени на балкона, те имаха възможност да наблюдават дебатите от високата позиция на важни гости. За това усещане особено допринесе и разговора с домакините на срещата в една от конферентните зали на Народното събрание. Там учениците можеха да задават въпроси като на истински парламентарен контрол. Отново се потвърди впечатлението за граждански активната позиция и диалогичност на двете страни в духа на взаимната чуваемост и разбиране по важните въпроси. А това беше и в контекста на предстоящите светли празници, за което допринесоха поднесените от гостите коледни подаръци с пожелания към депутатите. Накрая всички останаха с надеждата, че не само Съединението, но и младежкото дръзновение прави силата. И ако едното днес липсва, то другото е тук - в нашето утре!