На 3.11. сборна група ученици VIII - XII клас от профил „Природни науки“ на СУ „Св. Климент Охридски“ с ръководители - г- жа Аделина Пешева, г- жа Пенка Кичукова, г- жа Марияна Петрова и г- жа Силвия Петрова, посетиха НИМХ гр. София. Любезен домакин на гостуващата група беше гл. ас. д- р Красимир Стоев, който участва в изнесения, интегриран урок по география и природни науки с колегите – учители. Урокът имаше конкретно - практическа насоченост към измерване и анализ на метеорологична информация за съставяне на актуална прогноза. И така, още преди прогнозите по централните емисии, всички си бяха научили урока, че трябва да приготвят чадъри и дъждобрани, защото предстои динамично, променящо се време с гръмотевични бури и градушки през ноември. Но въпреки мрачните прогнози, на раздяла с любезните домакини изгряха слънчевите усмивки на младостта и вярата, че „няма нищо по- хубаво от лошото време“...Когато си с приятели!

Благодарим на гл. ас. д – р Красимир Стоев – приятел на СУ „Св. Климент Охридски“, за поредната полезна и интересна среща с наши ученици.