Между тях във вихъра на хорото с летящи стъпки се впусна Танцов състав "Слънце" от Ихтиман и Денс формация "Вайялет", които с акробатичните си изпълнения поставиха под съмнение действието на гравитацията на сцената. Песента, специално написана за училището, накара публиката да припява на рефрена "Климент Охридски, родно училище!" и да ръкопляска в такт с ритъма. Това подготви всички за кулминацията на вечерта - участието на гост - звездата Веселин Маринов. В запазения си емоционален стил, той се раздаде на сцената, изпълнявайки незабравими песни от своя репертоар: "Лятна жълта рокля"," Няма да ти дам да остарееш" и "За теб, България"...Това буквално взриви емоциите заедно с финалните фойерверки, които осветиха вечерното небе. И накараха всички да погледнат нагоре и високо, където винаги е била и ще бъде нашата Гимназия.