Учениците от прогимназиален етап на СУ „Св. Климент Охридски“ – гр. Костенец се включиха активно в европейската инициатива „Заедно за безопасността на децата на пътя“, организирана от държавни органи и организации за безопасност на движението по пътищата, застрахователни асоциации и образователни институции от Австрия, България, Хърватия, Унгария, Полша, Румъния, Словакия и Словения.

Под ръководството на г-жа Тинка Митева и със съдействието на г-жа Ардемис Иванова учениците попълниха образователния онлайн тест по пътна безопасност за деца „Без грешки на пътя“.

В теста са представени 10 обичайни ситуации на пътя, като целта е децата да открият дали има „грешка на пътя“ и да посочат каква е тя. В отговор към всеки въпрос-ситуация има разработена кратка образователна част и се представя вече „вярната“ картинка.

За постигнат максимален резултат 44 ученици получиха грамоти.