History

История…

Крепостта Траянови врата е разположена на 15 км от гр. Костенец до магистрала "Тракия" в Средна гора.

Датата е 15 септември 1971 година. Средното общообразователно училище отваря вратите си за младостта на град Костенец. Димитър Благоев е патрон на училището 20 години, а през 1992г. на Общинска сесия се преименува в „Св. Климент Охридски”.

Първият учителски съвет се провежда на свещи, защото няма електричество, а класните стаи са „обзаведени” само с чинове и черни дъски.Учителският колектив наброява 42 учители. От този момент започват години на всеотдаен и упорит труд, на задълбочена квалификационна дейност. С помощта на родителите, предприятията и цялата костенска общественост се създава съвременна, модерна материална база за провеждане на учебния процес на високо научно и методическо ниво.

Днес в училището се обучават 545 ученици в 26 паралелки по няколко спецалности:

• Чуждоезиков профил,
  • Технологичен-Стопански мениджмънт